Односторінкові веб-сайти: хороші вони чи погані для SEO?

Чи може односторінковий сайт знизити шанси на ранжування в Google? Давайте розглянемо кілька прикладів та обговоримо плюси та мінуси, щоб знайти відповідь.

Що таке односторінковий сайт?

Односторінковий сайт трохи відрізняється від односторінкового сайту. Односторінкові веб-сайти буквально односторінкові; немає навігаційних посилань, які створюють ілюзію зміни сторінки.

Односторінковий веб-сайт — це тип односторінкової програми (SPA), який динамічно відображає вміст із сервера у відповідь на дії користувача, а не завантажує сторінку повністю.

Користувачі натискають на навігаційні посилання, щоб перейти (або прокрутити) до пунктів призначення, які розташовані далі по сторінці. Ця взаємодія створює враження, що сторінка змінюється; однак оновлення сторінки немає.

Нижче наведено ілюстрацію, яка показує різницю між тим, як традиційна сторінка взаємодіє з сервером, і тим, як окрема сторінка взаємодіє з сервером.

Приклад традиційного життєвого циклу сторінки та життєвого циклу SPA від Microsoft

Приклад односторінкових та односторінкових веб-сайтів

Не впевнений, про що я говорю? Давайте розглянемо кілька прикладів того, як цей стиль веб-дизайну використовується.

Односторінковий сайт для програми

Momentum — це приклад односторінкового веб-сайту для програми. Безпроблемний інтерфейс користувача змушує користувачів зосередитися на єдиній меті: завантажити програму.

Односторінковий сайт для електронної комерції

Kukla kit - чудовий приклад того, як сайти електронної комерції можуть використовувати дизайн односторінкового сайту. Інтернет-магазини можуть включати масу інформації про цей продукт, використовуючи цільову сторінку для продажу колекції, приділяючи увагу єдиному заклику до дії: купити (завантажити) зараз.

Плюси та мінуси SEO

Як бачите, односторінкові веб-сайти виглядають чудово і їх цікаво створювати, але чи хороші вони для SEO?

Здається, що є дві школи думки щодо цього питання. Отже, я поясню плюси та мінуси односторінкового сайту.

Плюси

Насамперед, давайте поглянемо на деякі плюси або переваги використання односторінкового веб-дизайну.

Мінуси

Враховуючи характер усієї вашої інформації лише на одній сторінці, обов'язково будуть недоліки.

Ось кілька способів, якими односторінковий сайт може бути поганим для SEO.

Ключові висновки односторінкового веб-сайту

Отже, односторінкові сайти хороші чи погані для SEO?

На мій погляд, односторінкові сайти не такі хороші для SEO, як традиційні багатосторінкові сайти. Але це не означає, що немає часу та місця для використання односторінкового дизайну.

При визначенні того, чи має ваш сайт бути односторінковим або багатосторінковим, вам необхідно враховувати цілі вашого бізнесу та те, чого ви намагаєтеся досягти за допомогою свого веб-сайту.